Nová Zelená Úsporám 1.výzva

12.8. 2013 v 10:00 bude vyhlášena výzva na podávání žádostí do nového dotačního titulu Nová Zelená Úsporám, který má za cíl poskytovat vlastníkům rodinných domů (dále RD) finanční podporu ve formě dotace na opatření, které povedou ke snižování energetické náročnosti  stávajících RD (oblast A), náhradu neekologického zdroje tepla (oblast C.1 a C.2) , instalaci solárních termických  systémů (oblast C.3), či výstavbu rodinných domů s velmi nízkou energetickou náročností (oblast B). Čerpat podporu lze také na zpracování odborného posudku nebo na zajištění technického dozoru (oblast D).

Finanční prostředky pro tento dotační titul jsou z emisních povolenek CO2 a celkový výnos z prodeje bude rozprostřen formou výzev v tomto programu v letech 2013 – 2020. V první výzvě jsou uznávána opatření pouze pro RD. Podpora bytových domů se předpokládá až od roku 2015. Aktuální znění programu lze sledovat na oficiálním webu: www.nzu2013.cz.

Naše služby a metodický přístup k vyřízení dotace se dělí podle toho, zda opatření, na které chcete žádat, již máte realizováno, nebo jej teprve plánujete realizovat. V každém případě Vám nabídneme naši plnou podporu.

Pro žadatele:

Jste majitel RD a již máte realizováno opatření na které lze žádat dotaci? Zpracujeme Vám energetické výpočty, projektovou dokumentaci, zkompletujeme veškeré přílohy k žádosti a podáme za Vás žádost.

Plánujete nebo si nejste jisti zda bude pro Vás program Nová Zelená Úsporám přínosem energetických a finančních úspor? Nechte si od nás zpracovat předběžný odborný posudek, v kterém Vám navrhneme možná opatření pro zateplení, nebo poradíme s obnovitelným zdrojem (výkon, druh, apod.). Předběžný posudek se doporučuje i k možnosti posouzení zda-li Vámi provedené opatření splňuje podmínky programu.

Postup pro využití našich služeb:

  • Pokud Vás zaujala nabídka našich služeb, kontaktujte nás na kontaktech uvedených v sekci kontakty. Další možnost je vytisknutí objednávkového formuláře, který naleznete v podsekci jednotlivých služeb nebo také v menu pod záložkou objednávka, v případě využití našich služeb pro kombinaci opatření, bude výsledná cena upravena, dle ceníku. Objednávkový formulář vytiskněte, vyplňte, připojte potřebné přílohy (uvedené ve formuláři) a zašlete nám ho zpět poštou nebo emailem. V případě, že se rozhodnete pro naše kompletní služby i s podáním žádosti bude třeba doplnit potřebné přílohy jako originály poštou.
  • Po obdržení objednávky Vás kontaktujeme a případně Vás vyzveme k doplnění, případně vysvětlení. V případě zateplení nebo nekompletnosti podkladů si s Vámi domluvíme termín na dodatečné návštěvě a případné zaměření objektu.
  • Vypracovanou kopii Odborného posudku Vám zašleme poštou společně s fakturou k úhradě.
  • Po obdržení platby na náš účet Vaši žádost postoupí Vaše žádost k administraci.

Předpokládaná délka procesu po obdržení kompletní objednávky je do 1 týdne.

Pro montážní firmy:

Z našich bohatých zkušeností lze konstatovat, že montážní firma chce pouze montovat výrobky a neztrácet čas papírováním. Přenechejte nám papírování a zajistěte tak Vašim zákazníkům kompletní služby okolo dotace.

  • Forma a postup spolupráce dle domluvy.

Další informace:

Příspěvek byl publikován v rubrice Dotační tituly, Nová Zelená Úsporám 1.výzva. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 komentáře u Nová Zelená Úsporám 1.výzva

  1. Nový premiér Jiří Rusnok v pořadu OVM prohlásil 4.8.2013 navýšení alokace programu NZU2013 o 1 až 2 miliardy KČ z podniku lesy ČR.

  2. Pingback: Nová Zelená Úsporám a výhody pro postižené povodněmi | Dotace na zeleno

  3. Pingback: Připravte si projekt na svůj záměr před jeho realizací | Dotace na zeleno

  4. Pingback: Dotační tituly 2013 | Dotace na zeleno

Komentáře nejsou povoleny.